2015-09-03

Tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas

Tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas
Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės muzikos paveldas

2015 m. rugsėjo 25 d. – spalio 11 d.
Druskininkai, Varniai, Ignalina, Oslo, Trondheimas

Senosios muzikos ansamblis “Canto Fiorito”, Vilnius
Ansamblis “Norwegian Cornets & Sackbuts”, Oslo

VARNIAI
Rugsėjo 27 d. 12.30 val. (Varnių kultūros centre) – Paskaita apie Vazų dvaro muzikos palikimą
Spalio 2 d. 18.30 val. – Koncertas Varnių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje

  Projektu "Vazų dvaro palikimas" siekiama supažindinti trijų mūsų šalies regionų ir dviejų Norvegijos miestų klausytojus su vieno iškiliausių kultūros laikotarpių Lietuvos istorijoje – XVII a. pirmos pusės muzikiniu paveldu. Tuo metu Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir Lenkijos Karalystę valdė Vazų dinastijos atstovai, menų mylėtojai ir mecenatai, kurių dvaro muzikinė kultūra buvo gerai žinoma visoje to meto Europoje. Jų dvare tarnavo garsūs italų ir kitų tautybių kompozitoriai, kurių kūrybinis palikimas yra vertinga, bet vis dar menkai pažįstama mūsų šalies muzikos istorijos dalis.
  Vilniuje įskūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis "Canto Fiorito" (meno vadovas Rodrigo Calveyra), bendradarbiaudamas su Norvegijos senųjų pučiamųjų instrumentų ansambliu "Norwegian Cornetts and Sackbuts", parengė XVII a. Vilniaus ir Varšuvos valdovų dvare kūriusių kompozitorių kūrinių koncertinę programą, kuri bus atlikta istoriniais instrumentais. Bažnyčiose prakiliai skambės penkių dainininkų balsai, su kuriais pagal XVII amžiaus tradiciją kartu “dainuos” išilginės fleitos, kornetai, barokiniai trombonai, palydimi vargonų – 12 muzikantų iš Lietuvos, Norvegijos, Brazilijos, Argentinos, Šveicarijos.
  Savaitę prieš koncertus Lietuvos miestuose projekto meno vadovas praves įžangines edukacines paskaitas, daugiausiai skirtas vaikams ir jaunimui, bet atviras ir kitai publikai, padedančias suvokti senosios muzikos stilių ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikinio paveldo vertę. Koncertai ir paskaitos nemokami.

Projektą įgyvendina:
VšĮ “Suonatori del granduca”

Projektą remia:
EEA Grants, Lietuvos kultūros taryba