2018-03-14

Su Dievo pagalba kartu mes galime daug, kartu mes jėga.

Šiemet minime atkurtos Lietuvos valstybės 100 metų jubiliejų. Tolimais 1928 m. Varniuose netoli paminklo Didžiajam Žemaičių vyskupui Motiejui Valančiui, buvo pastatytas Laisvės paminklas. Paminklo statybos iniciatorius - ilgametis Senųjų Varnių parapijos klebonas, istorikas publicistas Antanas Juozapavičius. Šiemet Varnių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus parapija, bendradarbiaudama su miesto seniūnija, čia veikiančiomis bendruomenėmis, verslininkais ir ūkininkais, siekia atstatyti Laisvės paminklą, stovėjusį Varniuose, kaip atminimo ir pagarbos istorijai ženklą, siekia atkurti vietinį kultūros paveldą ir taip stiprinti parapijiečių pilietinį aktyvumą ir savimonę.

Parengtas Laisvės paminklo atstatymo projektas (autorius architektas Algirdas Žebrauskas), finansavo Telšių r. savivaldybė.  Paminklas  statomas tik iš aukų. Būsime dėkingi kiekvienam paaukojusiam šiam iškiliam, prasmingam ir išliekamąją vertę turinčiam paminklui, kad ir pačią mažiausią sumą. Aukotojai, paaukoję 500 ir daugiau eurų, tampa paminklo rėmėjais ir bus pagarbiai įamžinti pačiame paminkle. Visi paminklo rėmėjai bus iškilmingai pagarsinti paminklo atidengimo dieną.

Paminklas statomas Varniuose Žemaitijos širdyje, vadinamame Valančiaus darželyje. Paminklui naudojamos ilgaamžės medžiagos: rausvas akmuo ir  bronza.

Kreipiamės į visus geros valios piliečius, galinčius prisidėti prie paminklo atstatymo. Sutelkime jėgas ir atstatykime Laisvės paminklą Varniuose. Su Dievo pagalba kartu mes galime daug, kartu mes jėga.

Paaukoti galima auką atnešant į bažnyčią arba auką pervedant į banko sąskaitą.

Norintiems paaukoti bankiniu pavedimu:

LT16 5011 3000 1400 3585

Kredito unija "Germanto lobis"

Mokėjimo paskirtis: auka paminklui.