2019-02-13

Arūno Raudoniaus – dainų bei giesmių autoriaus ir atlikėjo liudijimas apie įstabius Dievo darbus

Vasario 11-tos vakarą antram susitikimui į Varnių seniūnijos salę rinkosi ALFA kurso klausytojai. Susirinkę su giliu susidomėjimu klausėsi pranešėjo Arūno Raudoniaus – dainų bei giesmių autoriaus ir atlikėjo liudijimo apie įstabius Dievo darbus, kurie gniaužė kvapą ir iš nuostabos vėrė burnas. Sodria žemaitiška šneka, sava dounininkų tarme kalbėjęs pranešėjas, sužavėjo klausytojus savo laisvu bendravimu, nuoširdumu, atvirumu.

Arūnas Raudonius konvertitas - naujai įtikėjęs žmogus, kaip supratome, labai radikaliai tikintis atrasta tiesa, Dievas jam yra pirmoje vietoje, nors kažkada, kaip pats sakė, buvo pasiekęs gyvenimo dugną, praėjęs alkoholizmo liūną ir sugebėjęs iš jo išbristi. Giliausios ir juodžiausios nevilties akimirką pagelbėjo trumputė asmeninė malda. Dievo stebuklo dėka, liudija Arūnas, svaigalų jam nebereikia. Jo tikėjimas subrendo, jis atrado dialogą su Dievu, įsiklausymą, supratimą ir pagarbą kitam ir kitokiam. Šis vyras dalijasi nuostabiomis Dievo dovanomis: šlovina Viešpatį savo kūrybos giesmėmis, savo ir kitų poetų eiles dainuoja pritardamas gitara, dalijasi gyvenimo patirtimi su trokštančiais geriau pažinti tarpusavio bendrystės meną. Turi žmoną Liną ir užaugino keturis vaikus. Arūnas dirba Žemaičių Kalvarijos Šv. Jono Pauliaus II senelių globos namuose užimtumo specialistu, moko kaip linksmai numirti ir tikybą Mažeikių Gabijos gimnazijoje. 2018 m. birželio 23 dieną Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Telšių regiono brolija delegatu į Nacionalinę kapitulą be kitų išrinko Arūną Raudonių OFS. Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalyje SIELOS 2018 daugiausia simpatijų pelnė Arūno Raudoniaus ir Andriaus Kulikausko duetas.

Paprastais pavyzdžiais, o to ir reikia klausytojui, Arūnas bandė atsakyti į dienos temos klausimą - Kodėl Jėzus turėjo mirti? Tema, anot pranešėjo, gana žinoma ir net nuvalkiota, bet TIKRĄJĮ atsakymą rasti yra be galo sunku. Kaip Arūnas sakė, sėdint ant sofos prieš televizorių, visi puikiausiai žaidžia krepšinį ar futbolą, bet jei toks savim pasitikintis „asas“ atsidurtų žaidimo aikštelėje, gautųsi didelis piššš. Mokydamiesi Katekizmą radome - Jėzus mirė už mūsų nuodėmes. Bet kodėl? Tą bandė išaiškinti pranešėjas. Ačiū jam ir ALFA kurso organizatorei s. Brigitai-Editai.

Pagausėjęs klausytojų būrys rodo, kad žmonės alksta nuoširdumo dvasia ir intymiu atvirumu kalbančių pranešėjų, kalbančių tarsi kiekvienam asmeniškai, kaip draugas, sugebančių nenuobodžiai ir įtaigiai, bet tuo pačiu paprastai išdėstyti užsiėmimo temą. Netruks prabėgti savaitė ir sekantį pirmadienį vėl susitiksime Varnių seniūnijos salėje ir vėl išplėtę ausis klausysimės pranešėjų.

Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos informacija