2019-02-05

Alfa kursas Varniuose

Pirmadienį prasidėjo evangelizacinis kursas Alfa, kurį suorganizavo Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios klebonas kanauninkas Domas Gatautas. Į pirmąjį susitikimą susirinko apie 40 lankytojų, norinčių labiau pažinti krikščionybę ir jos tiesas.

Numatyta dešimt susirinkimų kiekvieną pirmadienį iki balandžio 8 dienos. Pirmojo susirinkimo metu kurso vadovė – Kretingos švč. Mergelės Marijos Nepaliaujamos Pagalbos šv. Pranciškaus seserų kongregacijos sesuo Brigita Edita Gramauskaitė supažindino susirinkusiuosius su užsiėmimų specifika, jų eiga ir laukiamu rezultatu. Po Dievo šlovinimo giesme, kuriai vadovavo Telšių jaunimo centre besidarbuojantis Jokūbas Juškevičius, Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčios klebonas Virginijus Poškus pasidalijo savo liudijimu tema „Kas yra Jėzus?“ Kiekvieną pirmadienį sulauksime vis kito pranešėjo, vyks darbas grupelėse, o pabaigoje-aptarimas ir agapė.

Alfa kursas – puiki galimybė išgirsti įvairių lektorių pranešimus krikščioniškomis temomis, neformalioje aplinkoje pasidalyti savo mintimis, sutikti bendraminčių ir kartu ieškoti atsakymų į svarbiausius gyvenimo bei tikėjimo klausimus. Lietuvoje sėkmingai vyksta kursai skirti: jaunimui nuo 14 m., studentams, suaugusiems ir kt.

Alfa kursas prasidėjo Didžiojoje Britanijoje Londono Šventosios Trejybės anglikonų bažnyčioje XX a. 8 deš. pabaigoje. Vis daugiau bažnyčių ir bendruomenių atranda šio kurso vertę perteikiant esmines krikščionybės tiesas neformalioje aplinkoje. Kasmet 166 šalyse vyksta daugiau nei 55 500 kursų.

Kurso lankytojus maloniai priglaudė Varnių seniūnija, kurios salėje šilta ir jauku.

Varnių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos informacija