2015-10-14

Spalio 25 d., sekmadienį, 17.30 val. Varnių Šv. Aleksandro (medinėje) bažnyčioje

"Canto Fiorito" tęsia savo muzikinę kelionę po Lietuvą ir kviečia visus į trijų edukacinių koncertų ciklą "Vytauto Didžiojo laikų muzika". Koncertams parinktos ... istorinės vietos, turinčios tiesioginių sąsajų su Didžiojo kunigaikščio gyvenimu ir veikla. Klausytojai išgirs Lietuvoje iki šiol niekada neatliktus (!) viduramžių kūrinius, sukurtus Vytauto Didžiojo valdymo laikais (1392 - 1429). Nors Lietuvoje Vytautas Didysis yra kultinė istorinė asmenybė, tačiau - paradoksalu - visuomenei visiškai nepažįstama Vytauto laikų muzikinė aplinka, pasaulėjauta ir estetika, kuri civilizaciniu požiūriu yra ne mažiau reikšminga ir iškalbinga nei Didžiojo kunigaikščio politiniai nuopelnai. Vytauto valdymo laikotarpį muzikos istorijoje atitinka savitas muzikos stilius "ars subtilior" - tai itin rafinuota ir subtili muzika, viduramžių kompozicijos pasiekimų viršūnė, kupina sakralaus grožio ir jausmingumo. Koncertų programoje - Anthonello de Caserta'os, Johanneso Ciconia'os, Zaninus de Perega'os sakraliniai kūriniai. Atlikėjai muzikuos autentiškais istoriniais instrumentais - gotikine arfa, išilginėmis fleitomis, nešiojamais vargonėliais (organetto) ir dainuos pagal viduramžišką, pitagorinį balsų derinimą, maksimaliai išryškindami disonansus ir konsonansus. Koncertus lydės įdomūs pasakojimai apie Viduramžių muzikos kultūrą, padedantys suvokti šiuos kūrinius visų amžiaus grupių klausytojams, turintiems ir neturintiems muzikinės patirties.

Koncertai vyks:

Spalio 23 d., penktadienį, 18.30 val. Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje
Spalio 24 d., šeštadienį, 16 val. Trakų pilies Didžiojoje menėje
Spalio 25 d., sekmadienį, 17.30 val. Varnių Šv. Aleksandro bažnyčioje

Įėjimas - nemokamas.

Kviečiame nepraleisti unikalios progos persikelti į Vytauto Didžiojo laikų muzikinį pasaulį!